NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 2


Huvudsida | Startschema | Klass A | Ungdom | Klass B | Klass C | Klass D | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo | Min resultattavla

Min resultattavla

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Alexander Princis Tantogårdens BGK 28 28 28,0 0 56
2 Anton Eriksson Skoghalls BGK 29 28 28,5 1 57
3 Marcus Ljungblad Skoghalls BGK 32 26 29,0 6 58
4 Håkan Robertsson Mosås BGK 32 28 30,0 4 60
5 Micke Jonsson Sundbybergs BGK 29 32 30,5 3 61
6 Jon Björklund Tantogårdens BGK 36 28 32,0 8 64
7 Rasmus Bergqvist Skoghalls BGK 32 33 32,5 1 65
8 Mikael Karlsson MGK 49 Nyköping 30 35 32,5 5 65
9 Robert Gustavsson Örebro BGK 35 32 33,5 3 67
9 Lennart Jansson Örebro BGK 35 32 33,5 3 67
11 Ulf Swedberg MGK 49 Nyköping 34 34 34,0 0 68
11 Bror Wallén Eskilstuna BGK 34 34 34,0 0 68
13 Patrik Wass Linköpings Bangolfklubb 34 35 34,5 1 69
14 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 36 33 34,5 3 69
15 Kjell-Ove Malm Sundbybergs BGK 38 31 34,5 7 69
16 Krister Magnusson Tyresö BGK 34 36 35,0 2 70
17 Karin Olsson Uppsala BGK 35 36 35,5 1 71
18 Hans Fryklund Enköpings BGK 34 37 35,5 3 71
19 Anders Hedlund Södertälje BGK 37 37 37,0 0 74
19 Björn Carrö Södertälje BGK 37 37 37,0 0 74
21 Magnus Mårtensson Örebro BGK 42 33 37,5 9 75
22 Robin Andersson Örebro BGK 45 33 39,0 12 78
23 Peter Persson Södertälje BGK 40 40 40,0 0 80
24 Roberth Hummelgren Djulö BGK 33 48 40,5 15 81
25 Ronny Granholm Sundbybergs BGK 45 41 43,0 4 86

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Emanuel Lippert Eskilstuna BGK 51 58 54,5 7 109
2 Albin Gustavsson Ekebom Eskilstuna BGK 54 61 57,5 7 115
3 Hilda Gustavsson Ekebom Eskilstuna BGK 62 67 64,5 5 129
4 Jacob Liljenstolpe Eskilstuna BGK 77 87 82,0 10 164
5 Amanda Eriksson Eskilstuna BGK 55 12   82,5 0 55 Brutit

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Filip Björklund Tantogårdens BGK 26 33 29,5 7 59
2 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 35 30 32,5 5 65
3 Jessica Rosén Örebro BGK 34 31 32,5 3 65
4 Ingela Eriksson Djulö BGK 37 32 34,5 5 69
5 Tommy Blixt Eskilstuna BGK 37 33 35,0 4 70
6 Birgitta Malmgren Örnsköldsviks MGK 36 37 36,5 1 73
7 Moshe Arad Tantogårdens BGK 39 34 36,5 5 73
8 Ronnie Lundgren Sundbybergs BGK 29 44 36,5 15 73
9 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 41 33 37,0 8 74
10 Stig Högkvist Hammarby BGK 36 40 38,0 4 76
11 Jan Söderqvist Södertälje BGK 43 33 38,0 10 76
12 Stig Westerberg BGK VK-78 38 39 38,5 1 77
13 Rikard Sjölund Hammarby BGK 42 35 38,5 7 77
13 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 35 42 38,5 7 77
15 Joakim Lindström Strängnäs BGK 39 39 39,0 0 78
16 Magnus Sjöö Djulö BGK 40 38 39,0 2 78
17 Bertil Ohlsson Eskilstuna BGK 35 43 39,0 8 78
18 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 39 40 39,5 1 79
19 Martin Holmlund Sundbybergs BGK 38 41 39,5 3 79
20 Patrik Wessling Ålbrons BGK 41 40 40,5 1 81
21 Patrik Vikström Eskilstuna BGK 35 46 40,5 11 81
22 Rune Pousette Enköpings BGK 48 33 40,5 15 81
23 Patric Vestin Eskilstuna BGK 44 38 41,0 6 82
24 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 47 35 41,0 12 82
25 Bengt Ohlsson Eskilstuna BGK 41 43 42,0 2 84
25 Peter Lindqvist Djulö BGK 41 43 42,0 2 84
27 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 44 42 43,0 2 86
27 Lennart Kensert Enköpings BGK 42 44 43,0 2 86
29 Fredrik Hasselgren Linköpings Bangolfklubb 44 43 43,5 1 87
30 Einar Mattsson Örnsköldsviks MGK 37 51 44,0 14 88
31 Kari Laakso Eskilstuna BGK 53 35 44,0 18 88
32 Joel Karlsson Tantogårdens BGK 38 52 45,0 14 90
33 Christian Modén Hofors BGK 47 49 48,0 2 96
34 Guy Johansson MGK 49 Nyköping 45 51 48,0 6 96

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Lars Rehn Ludvika BGK 40 31 35,5 9 71
2 Conny Pihl Enköpings BGK 31 41 36,0 10 72
3 Urpo Lindholm Södertälje BGK 33 39 36,0 6 72
4 Bertil Andersson Hammarby BGK 32 42 37,0 10 74
5 Benny Eriksson BGK VK-78 40 37 38,5 3 77
6 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping 41 37 39,0 4 78
7 Per Einan Örebro BGK 42 37 39,5 5 79
8 Eva Prennfors Örebro BGK 42 42 42,0 0 84
9 Lennart Mathiasen Eskilstuna BGK 44 42 43,0 2 86
10 Ronny Ekberg Enköpings BGK 47 39 43,0 8 86
11 Lars-Göran Guldbrandsson Umeå Bangolfklubb 48 40 44,0 8 88
12 Anders Landström Hofors BGK 50 38 44,0 12 88
13 Lars-Olov Lind BGK VK-78 44 46 45,0 2 90
14 Lena Brown Eskilstuna BGK 44 48 46,0 4 92
15 Gustav Westman Mosås BGK 46 47 46,5 1 93
16 Lars Abrahamsson Enköpings BGK 50 44 47,0 6 94
17 Albin Leanders Hofors BGK 49 48 48,5 1 97
18 Åsa Jakobsson Mosås BGK 46 51 48,5 5 97
19 Roger Asp MGK 49 Nyköping 56 42 49,0 14 98
20 Per-Ola Näsman Örebro BGK 51 49 50,0 2 100
21 Åke Lundberg BGK VK-78 55 46 50,5 9 101
22 Lennart Rundström Djulö BGK 41 63 52,0 22 104
23 Marco Arancibia Sundbybergs BGK 50 56 53,0 6 106
24 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK     0,0 0 0 Ej till start Ej kvalificerad

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Lennart Engström Ludvika BGK 38 45 41,5 7 83
2 Tage Westerberg BGK VK-78 50 43 46,5 7 93
3 Mats Gustafsson Sundbybergs BGK 44 51 47,5 7 95
4 Marcus Eriksson Eskilstuna BGK 35 61 48,0 26 96
5 Teijo Lindholm Södertälje BGK 56 41 48,5 15 97
6 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 47 51 49,0 4 98
7 Anders Sandberg Karlsson MGK 49 Nyköping 55 43 49,0 12 98
8 Conny Larsson Ålbrons BGK 40 58 49,0 18 98
9 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 47 52 49,5 5 99
10 Sabine Rundström Djulö BGK 57 42 49,5 15 99
11 Nicklas Ekebom Eskilstuna BGK 57 43 50,0 14 100
12 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 48 54 51,0 6 102
13 Herbert Lippert Eskilstuna BGK 46 56 51,0 10 102
14 Filip Lindberg Hofors BGK 56 49 52,5 7 105
15 Reine Hansson Haninge BGK 55 51 53,0 4 106
16 Janchai Saengkham Södertälje BGK 66 43 54,5 23 109
17 Patrik Carlqvist Djulö BGK 57 53 55,0 4 110
17 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 57 53 55,0 4 110
19 Gullevi Grönholm Haninge BGK 60 50 55,0 10 110
20 Ronny Söderström Haninge BGK 65 45 55,0 20 110
21 Eva Carlsson Södertälje BGK 53 60 56,5 7 113
22 Arnold Karlsson Södertälje BGK 56 58 57,0 2 114
23 Arne Östberg Haninge BGK 54 60 57,0 6 114
24 May Boldt Örebro BGK 52 63 57,5 11 115
25 Heinz Boldt Örebro BGK 65 51 58,0 14 116
26 Berth Sandberg Haninge BGK 60 59 59,5 1 119
27 Thomas Kilsberger Mosås BGK 61 59 60,0 2 120
28 Arne Andersson Tantogårdens BGK 66 55 60,5 11 121
29 Maria Gyllander Mosås BGK 62 60 61,0 2 122
30 Thomas Kron Eskilstuna BGK 60 64 62,0 4 124
31 Hans Hessel Enköpings BGK 61 65 63,0 4 126
32 Fredrik Ljungberg Södertälje BGK 67 59 63,0 8 126
33 Susanne Vilhelmsson Haninge BGK 69 58 63,5 11 127
34 Annalena Kilsberger Mosås BGK 70 58 64,0 12 128
35 Teija Sarkkinen Eskilstuna BGK 65 64 64,5 1 129
36 Binh Kron Eskilstuna BGK 69 60 64,5 9 129
37 Gun Petersson Haninge BGK 63 72 67,5 9 135
38 Bengt-Åke Pettersson Linköpings Bangolfklubb     0,0 0 0 Ej till start Ej kvalificerad