NT, MunktellArenan, Top-10 Kval 1


Huvudsida | Startschema | Klass C | Ungdom Öppen | Ungdom | Klass D | Klass A | Klass B | Rak lista | Banstatistik | Spik | Tävlingsinfo | Min resultattavla

Min resultattavla

Klass C
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Ronny Ekberg Enköpings BGK 36 40 38,0 4 76
2 Illi Karlsson MGK 49 Nyköping 37 42 39,5 5 79
3 Gustav Westman Mosås BGK 45 35 40,0 10 80
4 Lennart Mathiasen BGK Spiik 41 40 40,5 1 81
5 Conny Pihl Uppsala BGK 43 40 41,5 3 83
6 Lars Rehn Ludvika BGK 38 45 41,5 7 83
7 Lars-Olof Andersson Strängnäs BGK 42 42 42,0 0 84
8 Urpo Lindholm Södertälje BGK 33 52 42,5 19 85
9 Roger Asp MGK 49 Nyköping 45 41 43,0 4 86
10 Stefan Johansson Örebro BGK 46 42 44,0 4 88
10 Åke Lundberg BGK VK-78 42 46 44,0 4 88
12 Lars-Göran Guldbrandsson Umeå Bangolfklubb 48 42 45,0 6 90
13 Bertil Andersson Hammarby BGK 45 46 45,5 1 91
14 Anders Landström Hofors BGK 44 47 45,5 3 91
15 Lena Brown BGK Spiik 48 43 45,5 5 91
16 Benny Eriksson BGK VK-78 49 42 45,5 7 91
17 Marie-Louise Tunmats Örebro BGK 42 52 47,0 10 94
17 Christer Mosswald Mosås BGK 52 42 47,0 10 94
19 Mats Eisenschmidt Gullbergsbro BGK 46 50 48,0 4 96
20 Bo Nydén Eskilstuna BGK 49 50 49,5 1 99
21 Lars-Olov Lind BGK VK-78 45 57 51,0 12 102
22 Per Viklund Sundsvalls BGK 53 50 51,5 3 103
23 Arne Backman Tantogårdens BGK 53 51 52,0 2 104
23 Per-Ola Näsman Haninge BGK 51 53 52,0 2 104
25 Jan Eriksson BGK VK-78 50 54 52,0 4 104
26 Albin Leanders Hofors BGK 50 55 52,5 5 105
27 Lennart Sander Eskilstuna BGK 56 51 53,5 5 107
28 Marco Arancibia Sundbybergs BGK 57 51 54,0 6 108
29 Lennart Rundström Djulö BGK 59 57 58,0 2 116
30 Benny Hasth Strängnäs BGK 60 15   72,0 0 60 Brutit

Ungdom Öppen
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Emanuel Lippert Eskilstuna BGK 33 35 34,0 2 68
2 Amanda Eriksson Eskilstuna BGK 54 41 47,5 13 95

Ungdom
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Hilda Gustavsson Ekebom Eskilstuna BGK 64 56 60,0 8 120
2 Albin Gustavsson Ekebom Eskilstuna BGK 69 59 64,0 10 128

Klass D
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Rikard Tano Hammarby BGK 40 36 38,0 4 76
2 Marcus Eriksson Eskilstuna BGK 46 46 46,0 0 92
3 Lennart Engström Ludvika BGK 45 48 46,5 3 93
4 Benny Karlsson Eskilstuna BGK 46 49 47,5 3 95
5 Eva Carlsson Södertälje BGK 45 50 47,5 5 95
6 Patrik Carlqvist Djulö BGK 45 51 48,0 6 96
7 Anders Sandberg Karlsson MGK 49 Nyköping 49 48 48,5 1 97
8 Arne Östberg Haninge BGK 50 49 49,5 1 99
9 Herbert Lippert Eskilstuna BGK 51 49 50,0 2 100
10 Bengt-Åke Pettersson Linköpings Bangolfklubb 42 58 50,0 16 100
11 Reine Hansson Haninge BGK 48 54 51,0 6 102
12 Annalena Kilsberger Mosås BGK 63 41 52,0 22 104
13 Arnold Karlsson Södertälje BGK 52 54 53,0 2 106
14 Birgitta Lundgren Stora Tuna BGK 56 50 53,0 6 106
15 Maria Gyllander Mosås BGK 54 53 53,5 1 107
16 Tage Westerberg BGK VK-78 55 52 53,5 3 107
17 Ann-Catrin Borgert Örebro BGK 60 47 53,5 13 107
18 Teija Sarkkinen Eskilstuna BGK 54 54 54,0 0 108
19 May Boldt Örebro BGK 49 59 54,0 10 108
20 Sabine Rundström Djulö BGK 68 40 54,0 28 108
21 Teijo Lindholm Södertälje BGK 55 54 54,5 1 109
22 Susanne Vilhelmsson Haninge BGK 45 64 54,5 19 109
23 Arne Andersson Tantogårdens BGK 57 53 55,0 4 110
24 Mikael Lind Ålbrons BGK 52 59 55,5 7 111
25 Conny Larsson Ålbrons BGK 57 57 57,0 0 114
25 Thomas Kilsberger Mosås BGK 57 57 57,0 0 114
27 Filip Lindberg Hofors BGK 56 58 57,0 2 114
28 Sirpa Sinikka Aaltonen Tantogårdens BGK 64 52 58,0 12 116
29 Åke Eriksson Södertälje BGK 56 61 58,5 5 117
30 Gullevi Grönholm Haninge BGK 65 52 58,5 13 117
31 Fredrik Ljungberg Södertälje BGK 57 63 60,0 6 120
32 Ulla-Britt Hessel Enköpings BGK 58 64 61,0 6 122
33 Bengt Braesch-Andersen Solna BGK 65 57 61,0 8 122
33 Binh Kron Eskilstuna BGK 65 57 61,0 8 122
35 Nicklas Ekebom Eskilstuna BGK 62 61 61,5 1 123
36 Ronny Söderström Haninge BGK 61 64 62,5 3 125
37 Hans Hessel Enköpings BGK 56 69 62,5 13 125
38 Heinz Boldt Örebro BGK 64 63 63,5 1 127
39 Gun Petersson Haninge BGK 67 62 64,5 5 129
40 Janchai Saengkham Södertälje BGK 71 58 64,5 13 129
41 Thomas Kron Eskilstuna BGK 71 64 67,5 7 135
42 Ann-Margot Karlsson Haninge BGK 72 69 70,5 3 141
43 Jan Illmesjö MGK 49 Nyköping 67 75 71,0 8 142
44 Berth Sandberg Haninge BGK 67 79 73,0 12 146

Klass A
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Alexander Princis Tantogårdens BGK 31 27 29,0 4 58
2 Ulf Swedberg MGK 49 Nyköping 27 34 30,5 7 61
3 Patrik Wass Linköpings Bangolfklubb 27 35 31,0 8 62
4 Bror Wallén Eskilstuna BGK 32 30 31,0 2 62
5 Robert Gustavsson Örebro BGK 32 31 31,5 1 63
6 Rasmus Bergqvist Skoghalls BGK 33 32 32,5 1 65
7 Micke Jonsson Sundbybergs BGK 36 29 32,5 7 65
8 Håkan Robertsson Mosås BGK 35 31 33,0 4 66
9 Jon Björklund Tantogårdens BGK 34 34 34,0 0 68
9 Lennart Jansson Örebro BGK 34 34 34,0 0 68
11 Anton Eriksson Skoghalls BGK 34 35 34,5 1 69
12 Björn Carrö Södertälje BGK 33 36 34,5 3 69
13 Hans Fryklund Enköpings BGK 39 30 34,5 9 69
14 Patrik Nässelqvist Sundbybergs BGK 35 36 35,5 1 71
15 Anders Hedlund Eskilstuna BGK 39 32 35,5 7 71
15 Magnus Mårtensson Örebro BGK 32 39 35,5 7 71
17 Krister Magnusson Tyresö BGK 36 37 36,5 1 73
18 Fredrik Eriksson Ludvika BGK 38 36 37,0 2 74
19 Roberth Hummelgren Djulö BGK 42 35 38,5 7 77
20 Kjell-Ove Malm Sundbybergs BGK 39 40 39,5 1 79
21 Karin Olsson Uppsala BGK 43 37 40,0 6 80
22 Rolf Strandberg Eskilstuna BGK 45 37 41,0 8 82
23 Robin Andersson Strängnäs BGK     0,0 0 0 Ej till start Ej kvalificerad

Klass B
Plac Namn Klubb V1 V2 Snitt Diff Tot
1 Filip Björklund Tantogårdens BGK 35 40 37,5 5 75
2 Bernt Gustavsson Södertälje BGK 34 41 37,5 7 75
3 Ronnie Lundgren Sundbybergs BGK 42 34 38,0 8 76
4 Kari Laakso Eskilstuna BGK 34 42 38,0 8 76
5 Tommy Blixt Eskilstuna BGK 31 45 38,0 14 76
6 Stig Pettersson Stora Tuna BGK 37 40 38,5 3 77
7 Lennart Kensert Enköpings BGK 36 41 38,5 5 77
7 Rikard Sjölund Hammarby BGK 36 41 38,5 5 77
9 Bengt Ohlsson Eskilstuna BGK 35 42 38,5 7 77
10 Patric Vestin Eskilstuna BGK 43 35 39,0 8 78
11 Mats Rosenberg Örebro BGK 33 45 39,0 12 78
12 Patrik Wessling Ålbrons BGK 38 41 39,5 3 79
13 Guy Johansson MGK 49 Nyköping 40 40 40,0 0 80
14 Joakim Lindström Strängnäs BGK 49 31 40,0 18 80
15 Anders Jakobsson Sundbybergs BGK 40 42 41,0 2 82
15 Moshe Arad Tantogårdens BGK 40 42 41,0 2 82
17 Peter Lindqvist Djulö BGK 45 37 41,0 8 82
17 Rune Pousette Enköpings BGK 37 45 41,0 8 82
19 Stig Högkvist Hammarby BGK 45 40 42,5 5 85
20 Stig Westerberg BGK VK-78 43 43 43,0 0 86
21 Pirkko Maaninka Eskilstuna BGK 44 42 43,0 2 86
22 Bertil Ohlsson Eskilstuna BGK 46 40 43,0 6 86
23 Joakim Kindström BGK VK-78 43 44 43,5 1 87
24 Ginalyn Robertsson Mosås BGK 48 39 43,5 9 87
25 Magnus Sjöö Djulö BGK 38 50 44,0 12 88
26 Jan Åke Andersson MGK 49 Nyköping 43 47 45,0 4 90
27 Mikael Illmesjö MGK 49 Nyköping 46 46 46,0 0 92
27 Ingela Eriksson Djulö BGK 46 46 46,0 0 92
29 Fredrik Hasselgren Linköpings Bangolfklubb 43 49 46,0 6 92
30 Ralf Hedström Tantogårdens BGK 52 42 47,0 10 94
31 Christian Modén Hofors BGK 52 48 50,0 4 100
32 Patrik Vikström Eskilstuna BGK 53 56 54,5 3 109
33 Joel Karlsson Tantogårdens BGK 47 68 57,5 21 115
34 Jessica Rosén Örebro BGK     0,0 0 0 Ej till start Ej kvalificerad