Gå till Resultat



Säsongens kvällstävlingar filt spelas på tisdagar 21/9 - 14/12 samt 11/1 - 12/4.


KVÄLLSTÄVLINGAR  Filt
2021-2022

2021-10-19

Klass A (17)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   63
2 Tommy EDEVING, MGK 49              70
3 Krister MAGNUSSON, Tyresö          73

Klass B (10)
1 Rune POUSETTE, Enköping            73
2 Patrik VIKSTRÖM                    74
3 Anders SCHEDIN, Sundbyberg         75

Klass C (16)
1 Patrik WESSLING, Ålbron            67
2 Lena BROWN                         74
3 Åsa JAKOBSSON, Mosås               78

2021-10-12

Klass A (7)
1 Rikard LINDQVIST, Skoghall         53
2 Robin ANDERSSON, Strängnäs         67
3 Tommy BLIXT                        67

Klass B (8)
1 Rikard SJÖLUND, Hammarby           76
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        77
3 Ingela ERIKSSON, Djulö             77

Klass C (7)
1 Lena BROWN                         90
2 Conny ANDERSSON, Hammarby          98
3 Åke ERIKSSON, Södertälje          102


2021-10-05

Klass A (12)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   58
2 Anders HEDLUND                     64
3 Robin ANDERSSON, Strängnäs         66

Klass B (12)
1 Stig HÖGKVIST, Hammarby            71
2 Anders JAKOBSSON, Sundbyberg       74
3 Peter LINDQVIST, Djulö             75

Klass C (16)
1 Åsa JAKOBSSON, Mosås               81
2 Mats GUSTAFSSON, Strängnäs         85
3 Illi KARLSSON, MGK 49              85


2021-09-28

Klass A (4)
1 Rolf STRANDBERG                    68
2 Anders HEDLUND                     71
3 Tommy BLIXT                        73  

Klass B (13)
1 Ulf SWEDBERG, Strängnäs            69
2 Rune POUSETTE, Enköping            69
3 Tommy EDEVING, Strängnäs           70

Klass C (12)
1 K-O MALM, Sundbyberg               74
2 Eva PRENNFORS, Strängnäs           82
3 Johnny LINDQVIST, Strängnäs        90


2021-09-21

Klass A (6)
1 Jon BJÖRKLUND, Tantogården         58
2 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   58
3 Anders HEDLUND                     68  

Klass B (15)
1 Reinhold NIETSCH                   70
2 Rune POUSETTE, Enköping            72
3 Lennart SANDER                     74

Klass C (11)
1 K-O MALM, Sundbyberg               78
2 Lena BROWN                         83
3 Eva PRENNFORS, Strängnäs           85