Gå till Resultat



Säsongens kvällstävlingar filt spelas på tisdagar 15/9 - 15/12 samt 12/1 - 13/4.


KVÄLLSTÄVLINGAR  Filt
2020-2021

2020-10-20

Klass A (7)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   52
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         66
3 Håkan ROBERTSSON, Mosås            66

Klass B (10)
1 Filip BJÖRKLUND, Tantogården       61
2 Reinhold NIETSCH                   80
3 Rune POUSETTE, Enköping            80

Klass C (20)
1 Mats GUSTAVSSON                    77
2 Kjell-Ove MALM, Hammarby           83
3 Gustav WESTMAN, Mosås              87


2020-10-13

Klass A (10)
1 Rikard LINDQVIST, Skoghall         53
2 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   59
3 Anders HEDLUND                     65

Klass B (12)
1 Filip BJÖRKLUND, Tantogården       71
2 Reinhold NIETSCH                   71
3 Eva PRENNFORS, Strängnäs           75

Klass C (12)
1 Lena BROWN                         80
2 Åsa JAKOBSSON, Mosås               88
3 U-B HESSEL, Enköping               93


2020-10-06

Klass A (10)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   61
2 Bror WALLÉN                        66
3 Anders HEDLUND                     67

Klass B (11)
1 Mats ROSENBERG, Daga               72
2 Tommy BLIXT                        72
3 Stig HÖGKVIST, Hammarby            73

Klass C (15)
1 Fredrik LJUNGBERG, Södertälje      81
2 Lena BROWN                         81
3 Kjell-Ove MALM, Hammarby           85


2020-09-29

Klass A (10)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   62
2 Robert GUSTAVSSON, Örebro          62
3 Jon BJÖRKLUND, Tantogården         63

Klass B (16)
1 Moshe ARAD, Tantogården            71
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        76
3 Patrik WESSLING, Ålbron            76

Klass C (10)
1 Lena BROWN                         91
2 Mats GUSTAFSSON                    96
3 Micke LIND, Ålbron                101

2020-09-22

Klass A (8)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   59
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         67
3 Anders HEDLUND                     68

Klass B (12)
1 Rune POUSETTE, Enköping            74
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        76
3 Moshe ARAD, Tantogården            78

Klass C (8)
1 Bo NYDÉN                           94
2 Lena BROWN                         95
3 U-B HESSEL, Enköping              104  

2020-09-15

Klass A (9)
1 Rikard LINDQVIST, Skoghall         50
2 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   60
3 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         63

Klass B (12)
1 Benny HASTH, Strängnäs             63
2 Patrik VIKSTRÖM                    74
3 Eva PRENNFORS, Strängnäs           75