Gå till Resultat



Säsongens kvällstävlingar filt spelas på tisdagar 17/9 - 17/12 samt 7/1 - 31/3.


KVÄLLSTÄVLINGAR  Filt
2019-2020

2019-11-12

Klass A (9)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   61
2 Bror WALLÉN                        64
3 Mikael KARLSSON, Tyresö            66

Klass B (15)
1 Benny HASTH, Strängnäs             72
2 Patric VESTIN                      74
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        74

Klass C (7)
1 May BOLDT, Örebro                  89
2 Benny KARLSSON                     92
3 Jan ADOLFSSON                     104

2019-11-05

Klass A (7)
1 Robert GUSTAVSSON, Örebro          56
2 Rikard LINDQVIST, Skoghall         71
3 Tommy BLIXT                        71

Klass B (12)
1 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         71
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        72
3 Mikael LINDSTRÖM, Trollhättan      77

Klass C (9)
1 Benny KARLSSON                     83
2 Lena BROWN                         85
3 Jan ADOLFSSON                      87

2019-10-29

Klass A (6)
1 Rikard LINDQVIST, Skoghall         66
2 Tommy BLIXT                        68
3 Reinhold NIETSCH                   75

Klass B (11)
1 Lennart SANDER                     73
2 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         77
3 Patric VESTIN                      78

Klass C (8)
1 Jan ADOLFSSON                      84
2 May BOLDT                          87
3 Arne EDSTEIN                       92

2019-10-22

Klass A (20)
1 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         60
2 Bror WALLÉN                        61
3 Mikael PODUSCHKIN, Sundbyberg      62

Klass B (22)
1 Mats ROSENBERG, Daga               71
2 Per EINAN, Köping                  73
3 Tommy EDEVING, MGK 49              76

Klass C (14)
1 P-O NÄSMAN, Mosås                  88
2 B-Å PETTERSSON, Haga               92
3 Jan ADOLFSSON                      97

2019-10-15

Klass A (9)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö            66
2 Bror WALLÉN                        66
3 Rikard LINDQVIST, Skoghall         68

Klass B (13)
1 Patrik VESTIN                      73
2 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         75
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        83

Klass C (8)
1 Hans HESSEL, Enköping              86
2 Arne EDSTEIN                       95
3 Lena BROWN                         97

2019-10-08

Klass A (10)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   57
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            59
3 Rikard LINDQVIST, Enköping         60

Klass B (14)
1 Tommy EDEVING, MGK 49              67
2 Benny HASTH, Strängnäs             73
3 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         76

Klass C (8)
1 Per KARLSSON, Haga                 86
2 Hans HESSEL, Enköping              90
3 Dan WAPNE                          95



2019-10-01

Klass A (8)
1 Robert GUSTAVSSON, Örebro          58
2 Robin ANDERSSON, Mosås             61
3 Tommy BLIXT                        69

Klass B (17)
1 Patric VESTIN                      76
2 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         76
3 Peter GADE, Hammarby               77

Klass C (6)
1 Jan ADOLFSSON                      86
2 Hans HESSEL, Enköping              94
3 May BOLDT, Örebro                  98



2019-09-24

Klass A (11)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   64
2 Rikard LINDQVIST, Enköping         67
3 Mikael PODUSCHKIN, Haga            69

Klass B (12)
1 Patric VESTIN                      67
2 Rune POUSETTE, Enköping            72
3 Eva PRENNFORS                      77

Klass C (9)
1 Jan ADOLFSSON                      90
2 Arne EDSTEIN                       96
3 Hans HESSEL, Enköping              97


2019-09-17

Klass A (8)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   59
2 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         60
3 Rolf STRANDBERG                    68

Klass B (19)
1 Ronny EKBERG, Enköping             73
2 Peter GADE, Hammarby               77
3 Conny ANDERSSON, Hammarby          77

Klass C (6)
1 Arne EDSTEIN                      100
2 Mattias LINDBERG, Hammarby        107
3 Jan ADOLFSSON                     109