Gå till Resultat



Säsongens kvällstävlingar EB spelas på torsdagar 20/9 - 13/12 samt 10/1 - 28/3.


KVÄLLSTÄVLINGAR  EB
2018-2019

2019-03-28

Klass A (12)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   59
2 Robert GUSTAVSSON, Örebro          60
3 Bror WALLÉN                        62

Klass B (10)
1 Anton ERIKSSON, MGK 49             69
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        75
3 Eva PRENNFORS                      76


2019-03-21

Klass A (9)
1 Robin ANDERSSON, Mosås             61
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         68
3 Tommy BLIXT                        68

Klass B (8)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        75
2 Lennart SANDER                     80
3 Benny KARLSSON                     80


2019-03-14

Klass A (8)
1 Anders HEDLUND                     62
2 Eric BOHLIN, Uppsala               62
3 Reinhold NIETSCH                   62

Klass B (7)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        74
2 Lennart SANDER                     79
3 Eva PRENNFORS                      83


2019-03-07

Klass A (7)
1 Eric BOHLIN, Uppsala               60
2 Robin ANDERSSON, Mosås             66
3 Tommy BLIXT                        68

Klass B (6)
1 Eva PRENNFORS                      74
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        74
3 Lennart SANDER                     82


2019-02-28

Klass A (7)
1 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         63
2 Robin ANDERSSON, Mosås             66
3 Rolf STRANDBERG                    67

Klass B (4)
1 Lennart SANDER                     71
2 Eva PRENNFORS                      76
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        80

2019-02-14

Klass A (8)
1 Per EINAN, Köping                  61
2 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         63
3 Robin ANDERSSON, Mosås             63

Klass B (5)
1 Eva PRENNFORS                      72
2 Benny KARLSSON                     77
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        80

2019-02-07

Klass A (8)
1 Robin ANDERSSON, Mosås             58
2 Tommy BLIXT                        68
3 Rolf STRANDBERG                    69

Klass B (5)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        79
2 Eva PRENNFORS                      80
3 Dan WAPNE                          84


2019-01-31

Klass A (8)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   62
2 Robin ANDERSSON, Mosås             62
3 Robert GUSTAVSSON, Örebro          64

Klass B (2)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        78
2 Eva PRENNFORS                      83


2019-01-24

Klass A (4)
1 Robin ANDERSSON, Mosås             61
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         64
3 Stefan WIGÖ                        68

Klass B (5)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        73
2 Eva PRENNFORS                      75
3 Lena BROWN                         80


2019-01-10

Klass A (8)
1 Robin ANDERSSON, Mosås             63
2 Simon LEVANDER, Södertälje         64
3 Rolf STRANDBERG                    68

Klass B (6)
1 Lena BROWN                         74
2 Eva PRENNFORS                      78
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        80


2018-12-13

Klass A (14)
1 Robin ANDERSSON, Mosås             59
2 Robert GUSTAVSSON, Örebro          65
3 Simon LEVANDER, Södertälje         66


Klass B (12)
1 Ulf LYXELL, Djulö                  68
2 Benny KARLSSON                     72
3 Lennart SANDER                     77


2018-12-06

Klass A (7)
1 Tommy BLIXT                        63
2 Simon LEVANDER, Södertälje         65
3 Robin ANDERSSON, Mosås             65

Klass B (6)
1 Eva PRENNFORS                      78
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        80
3 Bertil ANDERSSON, Hammarby         92


2018-11-22

Klass A (9)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        66
2 Bror WALLÉN                        72
3 Stefan WIGÖ                        73

Klass B (5)
1 Stefan SÖDERQVIST, Köping          69
2 Eva PRENNFORS                      76
3 Lena BROWN                         87


2018-11-08

Klass A (8)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        67
2 Tommy BLIXT                        69
3 Anders HEDLUND                     71

Klass B (6)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        70
2 Lena BROWN                         76
3 Lennart SANDER                     77


2018-10-25

Klass A (7)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        62
2 Tommy BLIXT                        67
3 Per EINAN, Köping                  68

Klass B (6)
1 Lennart SANDER                     77
2 Gustav RIBBHOLM, Köping            79
3 Lena BROWN                         85


2018-10-11

Klass A (8)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        61
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   61
3 Tommy BLIXT                        68

Klass B (9)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        74
2 Leif SJÖHOLM, Köping               82
3 Benny KARLSSON                     83


2018-10-04

Klass A (7)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje        62
2 Simon LEVANDER, Södertälje         63
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   64

Klass B (5)
1 Bror WALLÉN                        76
2 Eva PRENNFORS                      80
3 Lennart SANDER                     82


2018-09-27

Klass A (12)
1 Rasmus BERGQVIST, Skoghall         62
2 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   63
3 Robin ANDERSSON, Södertälje        67


Klass B (13)
1 Gustav RIBBHOLM, Köping            71
2 Patrik WESSLING, VK-78             72
3 Lennart SANDER                     77


2018-09-20

Klass A (6)
1 Simon LEVANDER, Södertälje         67
2 Rasmus BERGQVIST, Skoghall         69
3 Tommy BLIXT                        69

Klass B (5)
1 Lennart SANDER                     81
2 Patrik WESSLING, VK-78             83
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        83