Gå till Resultat



Säsongens kvällstävlingar filt spelas på tisdagar 18/9 - 18/12 samt 8/1 - 16/4.


KVÄLLSTÄVLINGAR  Filt
2018-2019

2019-04-09

Klass A (11)
1 Bror WALLÉN                        60
2 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   61
3 Reinhold NIETSCH                   67

Klass B (11)
1 Benny HASTH, Strängnäs             79
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        84
3 Patric VESTIN                      86

Klass C (5)
1 May BOLDT, Örebro                 100
2 Arne EDSTEIN                      104
3 Heinz BOLDT, Örebro               104


2019-04-02

Klass A (9)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården   58
2 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         60
3 Bror WALLÉN                        66

Klass B (10)
1 Lennart SANDER                     68
2 Rune POUSETTE, Enköping            68
3 Conny ANDERSSON, Hammarby          70

Klass C (4)
1 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs        100
2 Heinz BOLDT, Örebro               107
3 May BOLDT, Örebro                 113


2019-03-26

Klass A (10)
1 Bror WALLÉN                        61
2 Anders HEDLUND                     62
3 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         63

Klass B (10)
1 Conny ANDERSSON, Hammarby          74
2 Patric VESTIN                      77
3 Benny HASTH, Strängnäs             78

Klass C (4)
1 Jan ADOLFSSON                      89
2 May BOLDT, Örebro                  89
3 Arne EDSTEIN                      103


2019-03-19

Klass A (10)
1 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         59
2 Bror WALLÉN                        62
3 Robin ANDERSSON, Mosås             62

Klass B (10)
1 Conny ANDERSSON, Hammarby          79
2 Lennart SANDER                     79
3 Åse TELLIA                         83

Klass C (5)
1 Lena BROWN                         75
2 Arne EDSTEIN                       88
3 Jan ADOLFSSON                      95

2019-03-12

Klass A (10)
1 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         58
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            63
3 Reinhold NIETSCH                   63

Klass B (10)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        71
2 Conny ANDERSSON, Hammarby          76
3 Stefan Grönblad, Strängnäs         78

Klass C (6)
1 Magnus LARSSON                     94
2 Arne EDSTEIN                      100
3 Lena BROWN                        105

2019-03-05

Klass A (14)

1 Robert GUSTAVSSON, Örebro          60
2 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         63
3 Robin ANDERSSON, Mosås             63

Klass B (10)
1 Rune POUSETTE, Enköping            69
2 Benny HASTH, Strängnäs             79
3 Benny ALLANSSON, Örebro            80

Klass C (6)
1 Ulla LJUNG, Mosås                  89
2 Stefan LUNDIN, Tantogården         91
3 May BOLDT, Örebro                  96

2019-02-26

Klass A (13)
1 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         57
2 Bror WALLÉN                        70
3 Mikael KARLSSON, Tyresö            70

Klass B (12)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        72
2 Patric VESTIN                      76
3 Conny ANDERSSON, Hammarby          76

Klass C (5)
1 Stefan LUNDIN, Tantogården         87
2 Jan ADOLFSSON                      93    
3 May BOLDT, Örebro                 101

2019-02-19

Klass A (10)
1 Robin ANDERSSON, Mosås             59
2 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         60
3 Mikael KARLSSON, Tyresö            67

Klass B (15)
1 Benny HASTH, Strängnäs             75
2 Roger ASP, Enköping                75
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        82

Klass C (6)
1 Dan WAPNE                          98
2 Heinz BOLDT, Örebro               100    
3 May BOLDT, Örebro                 100

2019-02-12

Klass A (15)
1 Anders HEDLUND                     61
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            63
3 Patrik NÄSSELQVIST, Örebro         64

Klass B (10)
1 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        80
2 Benny KARLSSON                     85
3 Åse TELLIA                         85

Klass C (8)
1 Conny ANDERSSON, Hammarby          80
2 Arne EDSTEIN                       82    
3 Jan ADOLFSSON                      93

2019-02-05

Klass A (12)
1 Robin ANDERSSON, Mosås             62
2 Bror WALLÉN                        63
3 Mikael KARLSSON, Tyresö            63

Klass B (11)
1 Patric VESTIN                      73
2 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        76
3 Lena BROWN                         77

Klass C (4)
1 Jan ADOLFSSON                      82
2 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs         99    
3 Benny KARLSSON                    105

2019-01-29

Klass A (12)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö            59
2 Robin ANDERSSON, Mosås             63
3 Anders HEDLUND                     67


Klass B (15)
1 Joakim LARSSON, Tyresö             72
2 Rikard SJÖLUND, Hammarby           76
3 Conny ANDERSSON, Hammarby          76

Klass C (8)
1 Jan ADOLFSSON                      83
2 Dan WAPNE                          94    
3 P-A SÄFSTRÖM, Mosås                98

2019-01-22

Klass A (11)
1 Bror WALLÉN                        63
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         64
3 Mikael KARLSSON, Tyresö            72

Klass B (18)
1 Rickard LINDQVIST, Enköping        64
2 Rune POUSETTE, Enköping            69
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        77

Klass C (5)
1 Jan ADOLFSSON                      93
2 Dan WAPNE                         101    
3 May BOLDT, Örebro                 107

2019-01-15

Klass A (12)
1 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         60
2 Fredrik DAHLBÄCK, Örebro           64
3 Robin ANDERSSON, Mosås             65

Klass B (16)
1 Patric VESTIN                      74
2 Rune POUSETTE, Enköping            79
3 Eva PRENNFORS                      81

Klass C (6)
1 Stefan JOHANSSON, Örebro           86
2 Heinz BOLDT, Örebro                92    
3 P-A SÄFSTRÖM, Mosås                99

2019-01-08

Klass A (13)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö            61
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         63
3 Reinhold NIETSCH                   66

Klass B (14)
1 Lennart SANDER                     74
2 Conny ANDERSSON, Hammarby          80
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        81

Klass C (3)
1 May BOLDT, Örebro                  93
2 Heinz BOLDT, Örebro                102    
3 Hans HESSEL, Enköping              114

2018-12-18

Klass A (10)
1 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         56
2 Anders HEDLUND                     62
3 Mikael KARLSSON, Tyresö            63

Klass B (8)
1 Benny ALLANSSON, Örebro            74
2 Patric VESTIN                      78
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        79

Klass C (4)
1 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs         94
2 Illi KARLSSON, MGK49               99    
3 Heinz BOLDT, Örebro               104

2018-12-11

Klass A (12)
1 Anders HEDLUND                     59
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            63
3 Tommy BLIXT                        64

Klass B (8)
1 Åse TELLIA                         76
2 Lena BROWN                         80
3 Patric VESTIN                      84

Klass C (7)
1 Hans HESSEL, Enköping              86
2 Conny ANDERSSON, Hammarby          93    
3 Stefan JOHANSSON, Örebro           94

2018-12-04

Klass A (11)
1 Robin ANDERSSON, Mosås             62
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            63
3 Reinhold NIETSCH                   63

Klass B (12)
1 Lennart SANDER                     63
2 Benny HASTH, Strängnäs             70
3 Rune POUSETTE, Enköping            73

Klass C (8)
1 Illi KARLSSON, MGK 49              85
2 U-B HESSEL, Enköping               89    
3 Jan ADOLFSSON                      92

2018-11-27

Klass A (14)
1 Håkan ROBERTSSON, Mosås            63
2 Lars ERIKSSON, MGK 49              63
3 Robert GUSTAVSSON, Örebro          64

Klass B (17)
1 Anton ERIKSSON, MGK 49             71
2 Patric VESTIN                      72
3 Åse TELLIA                         73

Klass C (8)
1 Conny ANDERSSON, Hammarby          92
2 Håkan THELIN, Nybro                97    
3 Stefan JOHANSSON, Örebro           98

2018-11-20

Klass A (11)
1 Håkan ROBERTSSON, Mosås            63
2 Robin ANDERSSON, Mosås             67
3 Bror WALLÉN                        67

Klass B (13)
1 Lena BROWN                         75
2 Patric VESTIN                      80
3 Joakim LINDSTRÖM, Strängnäs        80

2018-11-13

Klass A (17)
1 Leif SJÖHOLM, Köping               63
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro         63
3 Robert GUSTAVSSON, Örebro          67

Klass B (17)
1 L-E SUNDIN                         73
2 Lennart SANDER                     77
3 Christer MOSSWALD, Mosås           78

Klass C (15)
1 U-B HESSEL, Enköping               86
2 Åsa JAKOBSSON, Mosås               86
3 May BOLDT, Örebro                  86

2018-11-06

Klass A (12)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö            61
2 Bror WALLÉN                        66
3 Leif SJÖHOLM, Köping               68

Klass B (15)
1 Patric VESTIN                      72
2 Lennart SANDER                     76
3 P-O GARESJÖ                        76

Klass C (3)
1 Eva PRENNFORS                      90
2 Dan WAPNE                          92
3 Illi KARLSSON, MGK49               98

2018-10-30

Klass A (13)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö            57
2 Bror WALLÉN                        62
3 Robin ANDERSSON, Södertälje        64

Klass B (13)
1 Roger ASP, Enköping                72
2 Leif SJÖHOLM, Köping               73
3 Ronny EKBERG, Enköping             78

Klass C (11)
1 Pasi VALTONEN, Köping              91
2 Benny ALLANSSON, Örebro            91
3 Bo NORDSTRÖM, Enköping             98

2018-10-23

Klass A (14)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö            58
2 Bror WALLÉN                        63
3 Tommy EDEVING, MGK 49              65

Klass B (11)
1 Janne FORSSTRÖM, Köping            60
2 Åse TELLIA                         72
3 Lennart SANDER                     74

Klass C (14)
1 P-A SÄFSTRÖM, Mosås                77
2 Peter GADE, Hammarby               84
3 Tommy BERGLUND, MGK 49             84

2018-10-16

Klass A (10)
1 Bror WALLÉN                        59
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            60
3 Håkan ROBERTSSON, Mosås            64

Klass B (13)
1 Lars ABRAHAMSSON, Enköping         60
2 Patric VESTIN                      73
3 Lena BROWN                         75

Klass C (10)
1 Arne EDSTEIN                       85
2 Jan ADOLFSSON                      88
3 Illi KARLSSON, MGK 49              90

2018-10-09

Klass A (10)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö            58
2 Joakim LARSSON, Tyresö             61
3 Robin ANDERSSON, Strängnäs         67

Klass B (11)
1 Patrik VESTIN                      71
2 Leif SJÖHOLM, Köping               72
3 Benny HASTH, Strängnäs             78

Klass C (9)
1 U-B HESSEL, Enköping               89
2 Stefan JOHANSSON, Örebro           93
3 Arne EDSTEIN                       98

2018-10-02

Klass A (15)
1 Robert GUSTAVSSON, Örebro          66
2 Håkan ROBERTSSON, Mosås            66
3 Reinhold NIETSCH                   68

Klass B (12)
1 Ronny EKBERG, Enköping             70
2 Roger ASP, Enköping                75
3 Leif SJÖHOLM, Köping               79

Klass C (11)
1 Åse TELLIA                         80
2 Eva PRENNFORS                      84
3 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs         84

2018-09-25

Klass A (12)
1 Per EINAN, Köping                  67
2 Reinhold NIETSCH                   68
3 Mikael KARLSSON, Tyresö            69

Klass B (12)
1 Joakim LARSSON, Tyresö             77
2 Peter ELFVÉN, Uppsala              79
3 Leif SJÖHOLM, Köping               79

Klass C (14)
1 Åsa JAKOBSSON, Mosås               65
2 Lena BROWN                         72
3 U-B HESSEL, Enköping               76

2018-09-18

Klass A (10)
1 Bror WALLÉN                        60
2 Mikael KARLSSON, Tyresö            65
3 Simon LEVANDER, Södertälje         66

Klass B (12)
1 Ginalyn ROBERTSSON, Mosås          82
2 Ronny EKBERG, Enköping             82
3 Janne FORSSTRÖM, Köping            85

Klass C (10)
1 Pasi VALTONEN, Köping              76
2 Bo NORDSTRÖM, Enköping             84
3 Lena BROWN                         88