Gå till Resultat

KVÄLLSTÄVLINGAR  Filt
2016-2017

2017-04-04

Klass A (10)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården  58
2 Mikael KARLSSON, Tyresö           62
3 Robin ANDERSSON, Södertälje       63

Klass B (12) 
1 Håkan ZETTERLIND, Enköping        77
2 U-B HESSEL, Enköping              80
3 Benny HASTH, Strängnäs            82

2017-03-28

Klass A (9)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje       62
2 Mikael KARLSSON, Tyresö           64
3 Leif SJÖHOLM, Köping              68

Klass B (9) 
1 Leif JANDRIN, Djulö               74
2 U-B HESSEL, Enköping              75
3 Anders KARLSSON                   83

2017-03-21

Klass A (7)
1 Bror WALLÉN                       59
2 Robin ANDERSSON, Södertälje       61
3 Mikael KARLSSON, Tyresö           64

Klass B (14) 
1 Lars ABRAHAMSSON, Enköping        71
2 Lennart SANDER                    73
3 Håkan ZETTERLIND, Enköping        75

2017-03-14

Klass A (11)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö           65
2 P-O GARESJÖ                       67
3 Tommy BLIXT                       70

Klass B (12) 
1 Benny HASTH, Strängnäs            74
2 Håkan ZETTERLIND, Enköping        78
3 Ginalyn ROBERTSSON, Mosås         78

Klass C (6) 
1 Åse TELLIA                        81
2 Tommy BERGGREN, Köping            92
3 Jan JONSSON                       97

2017-03-07

Klass A (7)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö           58
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro        60
3 Robin ANDERSSON, Södertälje       70

Klass B (9) 
1 Leif SJÖHOLM, Köping              77
2 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs        78
3 Bertil ANDERSSON, Strängnäs       81

2017-02-28

Individuellt (7)
1 Lena BROWN                        84
2 Eva PRENNFORS                     85
3 Leif JANDRIN, Djulö               85

Mixed/Foursome (11) 
1 A DAHLSTEDT/P NÄSSELKVIST         66
2 R ANDERSSON/J ANDERSSON           68
3 K-Å JOHANSSON/R NIETSCH           68

2017-02-21

Klass A (10)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje       59
2 Mikael KARLSSON, Tyresö           60
3 Kari LAAKSO                       63

Klass B (22) 
1 Eva PRENNFORS                     81
2 Leif SJÖHOLM, Köping              82
3 S-E LINDSTRÖM                     86

2017-02-14

Klass A (15)
1 Bror WALLÉN                       61
2 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården  65
3 Mikael KARLSSON, Tyresö           66

Klass B (22) 
1 Joakim LARSSON, Tyresö            78
2 Leif SJÖHOLM, Köping              81
3 Håkan ZETTERLIND, Enköping        81

2017-02-07

Klass A (10)
1 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården  58
2 Mikael KARLSSON, Tyresö           59
3 Bror WALLÉN                       64

Klass B (14) 
1 Benny HASTH, Strängnäs            79
2 Bertil ANDERSSON, Strängnäs       79
3 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs        83

2017-01-31

Klass A (7)
1 Mikael KARLSSON, Tyresö           66
2 Bror WALLÉN                       69
3 Kari LAAKSO                       69

Klass B (9) 
1 Stefan WIGÖ                       67
2 Leif SJÖHOLM, Köping              73
3 Lena BROWN                        74

2017-01-24

Klass A (5)
1 Peter LINDQVIST, Djulö            69
2 Mikael KARLSSON, Tyresö           72
3 K-Å JOHANSSON                     76

Klass B (9) 
1 Åke LUNDBERG, VK-78               72
2 Bertil ANDERSSON, Strängnäs       76
3 Lars ABRAHAMSSON, Enköping        78

Klass C (9) 
1 Lena BROWN                        80
2 Jimmy EKBERG, Enköping            83
3 Åse TELLIA                        87

2017-01-17

Klass A (7)
1 Bror WALLÉN                       66
2 Rasmus BERGQVIST, VK-78           67
3 Tommy BLIXT                       70

Klass B (10) 
1 Håkan ZETTERLIND, Enköping        78
2 Anders BERGQVIST, VK-78           81
3 Patrik WESSLING, VK-78            82

Klass C (7) 
1 Anders LINDSTRÖM, Ålbron          88
2 Patric VESTIN                     90
3 Åse TELLIA                        91

2017-01-10

Klass A (8)
1 K-Å JOHANSSON                     69
2 Mikael KARLSSON, Tyresö           69
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården  69

Klass B (8) 
1 Benny HASTH, Strängnäs            71
2 Lena BROWN                        88
3 Lars ABRAHAMSSON, Enköping        88

2016-12-13

Klass A (5)
1 Robert GUSTAVSSON, Örebro         55
2 Mikael NIEMINEN, Örebro           60
3 Mikael KARLSSON, Tyresö           62

Klass B (7) 
1 K-Å JOHANSSON                     73
2 Benny HASTH, Strängnäs            75
3 Lars PERSSON                      79

2016-12-06

Klass A
1 Bror WALLÉN                       63
2 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården  63
3 P-O GARESJÖ                       68

Klass B 
1 Stig HÖGKVIST, Stora Tuna         72
2 Benny HASTH, Strängnäs            74
3 Lars ABRAHAMSSON, Enköping        79

2016-11-29

Klass A (8)
1 Mikael KARLSSON, MGK 49           63
2 Fredrik METS                      65
3 Kari LAAKSO                       69

Klass B (10)
1 Leif SJÖHOLM, Köping              81
2 Bengt PERSSON                     82
3 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs        84

2016-11-22

Klass A (8)
1 Peter SAMUELSSON, Uppsala         58
2 Bror WALLÉN                       65
3 Mikael KARLSSON, MGK 49           66

Klass B (9)
1 K-Å JOHANSSON                     68
2 Lars ABRAHAMSSON, Enköping        79
3 Pirkko MAANINKA                   80

Klass C (9)
1 May BOLDT, Örebro                 91
2 Patric VESTIN                     92
3 Åse TELLIA                        92

2016-11-15

Klass A (8)
1 Bror WALLÉN                       59
2 Kari LAAKSO                       62
3 Mikael KARLSSON, MGK 49           68

Klass B (10)
1 P-O GARESJÖ                       71
2 Joakim LARSSON, Tyresö            74
3 Eva PRENNFORS                     78

2016-11-08

Klass A (5)
1 Mikael KARLSSON, MGK 49           58
2 Bror WALLÉN                       68
3 P-O GARESJÖ                       73

Klass B (8)
1 Lars ERIKSSON, MGK 49             75
2 Lars ABRAHAMSSON, Enköping        76
3 Jimmy EKBERG, Enköping            81

Klass C (8)
1 Lena BROWN                        75
2 Lars PERSSON                      85
3 Claes JOHANSSON, Enköping        100

2016-11-01

Klass A (9)
1 Mikael KARLSSON, MGK 49           58
2 Patrik NÄSSELKVIST, Örebro        62
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården  69

Klass B (11)
1 Joakim LARSSON, Tyresö            74
2 K-Å JOHANSSON                     76
3 Jimmy EKBERG, Enköping            78

Klass C (12)
1 Patric VESTIN                     77
2 Åse TELLIA                        80
3 Martin ÅHS, Enköping              93

2016-10-25

Klass A (11)
1 Mikael KARLSSON, MGK 49           55
2 Robin ANDERSSON, Södertälje       62
3 Alexander DAHLSTEDT, Tantogården  65

Klass B (15)
1 P-O GARESJÖ                       68
2 Freddy SPRINGFELDT, Köping        76
3 Benny HASTH, Strängnäs            77

Klass C (13)
1 Gustav RIBBHOLM, Köping           89
2 K-H ENGSTRÖM                      90
3 Ulla LJUNG, Mosås                 91

2016-10-18

Klass A (8)
1 Robin ANDERSSON, Södertälje       60
2 Tommy BLIXT                       71
3 Bror WALLÉN                       71

Klass B (13)
1 Håkan ZETTERLIND, Enköping        75
2 Lennart SANDER                    76
3 Stefan Wigö                       79

Klass C (9)
1 Leif SJÖHOLM, Köping              80
2 U-B HESSEL, Enköping              83
3 S-E LINDSTRÖM                     88

2016-10-11

Klass A (12)
1 Alexander DAHLSTEDT               62
2 Bror WALLÉN                       63
3 Anders ROSVALL, Örebro            63

Klass B (9)
1 L-E SUNDIN                        73
2 P-O GARESJÖ                       75
3 Håkan ZETTERLIND, Enköping        78

Klass C (13)
1 Ulf AXELSSON, Södertälje          72
2 Leif SJÖHOLM, Köping              83
3 K-Å JOHANSSON                     91

2016-10-04

Klass A (9)
1 Tommy BLIXT                       66
2 Robert GUSTAVSSON. Örebro         68
3 Mikael KARLSSON, MGK 49           68

Klass B (9)
1 Benny HASTH, Strängnäs            72
2 Pasi VALTONEN, Köping             78
3 Stefan GRÖNBLAD, Strängnäs        81


Klass C (7)
1 Henrik KARLSTRÖM, Enköping        83
2 Bengt PERSSON                     89
3 Lars PERSSON                      89

2016-09-27

Klass A (7)
1 Bror WALLÉN                       70
2 Mikael KARLSSON, MGK 49           72
3 Fredrik METS                      74


Klass B (7)
1 P-O GARESJÖ                       77
2 Benny HASTH, Strängnäs            78
3 U-B HESSEL, Enköping              84


Klass C (17)
1 Gustav RIBBHOLM, Köping           76
2 Bertil ANDERSSON, Strängnäs       85
3 Mikael SKÖLD, Köping              87

2016-09-20

Klass A (7)
1 Robin ANDERSSON, Strängnäs        62
2 Mikael KARLSSON, MGK 49           63
3 Bror WALLÉN                       73

Klass B (10)
1 P-O GARESJÖ                       78
2 Lena BROWN                        81
3 Benny HASTH, Strängnäs            87

Klass C (9)
1 K-Å JOHANSSON                     87
2 Bengt PERSSON                     95
3 Leif SJÖHOLM, Köping              96