Inomhus-SM 2021



2021-11-28 Resultat: Inomhus-SM
2021-11-25 Det går att träna lördag kväll från tävlingens slut till kl 20:40.
2021-11-24 Startlistorna är uppdaterade med startschema: Startlistor Inomhus-SM
2021-11-25 Öppettider cafeterian:
Torsdag 25/11 kl 09-15
Fredag 26/11 kl 09-15
Lördag 27/11 kl 09-15
Söndag 28/11 kl 09-15

Öppettider Badhusets servering:
Torsdag 25/11 kl 10-18
Fredag 26/11 kl 10-18
Lördag 27/11 kl 10-15:30
Söndag 28/11 kl 10-15:30
2021-11-24 Efter ett återbud i OH resp OD är startlistorna uppdaterade: Startlistor Inomhus-SM
2021-11-18 Friidrottstävlingen 27/11 är inställd.
Det kan fortfarande vara svårt att hitta parkering, så var ute i god tid!
Information om alternativa parkeringsplatser finns under rubriken Parkering 1/11 2021.
2021-11-17 Totalt 5 varv med denna spelordning:
Lördag spelar alla varv 1-2.
Söndag spelar alla varv 3, därefter tillämpas 50% kvalgräns till varv 4.
Till finalvarvet, varv 5, kvalificerar sig 18 OH, 6 OD, 2 DJ, 6 HJ, 6 D, 9 H.
Inför varv 4 och 5 tillämpas omlottning enligt Ludvikasystemet.
2021-11-17 Träningstiderna har justerats en aning:
Torsdag: Grupp A 07:15-13:00 Grupp B 13:00-18:00 Alla 18:00-22:00
Fredag: Grupp B 07:15-13:00 Grupp A 13:00-18:00 Alla 18:00-21:00
Gruppindelning träning.
Träning före torsdag 25/11 betalas till hallägaren, Munktells träningskort gäller.
Under officiella träningstider ska klubbdräkt bäras.
2021-11-17 En friidrottstävling kommer att pågå lördag 27/11.
Det innebär att många människor kommer att vara i rörelse kring våra banor
och att starter med startpistol kommer att förekomma.
Dessutom kan det bli svårare än vanligt att hitta parkering, så var ute i god tid!
Information om alternativa parkeringsplatser finns under rubriken Parkering 1/11 2021.
2021-11-12 Det är glädjande många anmälda till Inomhus-SM.
Antalet innebär att det kommer att vara träningsgrupper under träningen torsdag och fredag
samt att antalet varv under tävlingen kommer att behöva minskas till fem.
Träningstiderna kommer att fördelas så här:
Torsdag: Grupp A 8-13 Grupp B 13-18 Alla 18-22
Fredag: Grupp B 8-13 Grupp A 13-18 Alla 18-21
Gruppindelning och detaljer kring spelschemat kommer när anmälningstiden har gått ut,
sista anmälningsdag är måndag 15/11.
2021-11-12 Utöver anmälningarna i HCP-Online har vi fått dessa internationella anmälningar:
Vincent Huus, Putter Team Odense, klass Oldtimers Herrar.
Eetu Ikola, Manse RG, klass Herrar.
Arttu Suojanen, MG-Aces, klass Herrjuniorer.
2021-09-26 Inbjudan till Inomhus-SM 27/11 - 28/11.